Loading…

Ideale për një drekë të shpejtë: Rolata të imta të bëra me gjoks pule dhe perime

  • 06/10/2022 | 11:28

Ideale për një drekë të shpejtë: Rolata të imta të bëra me gjoks pule dhe perime

Rolatat gatuhen shpejt dhe do të keni një ushqim të shijshëm dhe të shëndetshëm.


Përbërësit:

– 500 gr copa pule të prera hollë,
– hudhër pluhur,
– spec djegës,
– kripë,
– piper,
– spec të verdhë,
– spec të kuq,
– karota,
– uthull aromatike,
– 2 lugë vaj ulliri,
– domate,
– tranguj për sallatë.

Përgatitja:

1. Copat e prera lyeni me pluhurin e hudhrës, specin djegës, kripë dhe piper.

2. Në tavë skare nxehni pak vaj luledielli dhe piqni specat e prerë për së gjati dhe karotat.

3. Kur të zbuten pak dhe të marrin ngjyrë, hiqni nga zjarri.

4. Fërgoni në zjarr të fortë copat e mishit nga të dyja anët rreth pesë minuta.

5. Hiqni nga zjarri, mbushni me perimet e fërguara, mbështillni në formë rolate dhe shërbeni me uthull aromatike, domate dhe tranguj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë