Loading…

Ibrahimi: Pa SHBA’në, Kosova e ka të vështirë të jetojë si shtet

  • 27/03/2019 | 22:37

Ibrahimi: Pa SHBA’në, Kosova e ka të vështirë të jetojë si shtet

Analisti politik, Ilir Ibrahimi ka thënë se pa Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA), Kosova e ka të vështirë të jetojë si shtet, transmeton Gazeta Metro.


Ai ka thënë se të vihet në pikpytje kjo superfuqi botërore, është totalisht papjekuri politike.

“Të vihet superfuqia botërore në pikëpyetje është papjekuri totale politike. Bolton ka pasur qëndrimet e tij dhe nuk është i vetmi. Interesat strategjike të Kosovës duhet të jenë në një vijë me Amerikën. Qasja e administratës amerikane me liderët kosovarë, është sikur ta shikosh një fëmijë që s’e din se çfarë po bën”, ka thënë ai.

Tutje, ai është deklaruar se Kosova pa SHBA’në e ka të vështirë të jetojë si shtet.

“Kosova pa SHBA-në e ka të vështirë të jetojë si shtet”, përfundoi ai./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë