Loading…

Ibra porosi me pak fjalë për futbollistin që tregoi se është homoseksual

  • 28/10/2021 | 14:24

Ibra porosi me pak fjalë për futbollistin që tregoi se është homoseksual

Futbollisti suedez i AC Milan Zlatan Ibrahimovic adresoi daljen në rrjete sociale të futbollistit të Adelaide United Josh Cavalla si homoseksual. Si yll i madh fjalët e tij kanë jehonë, siç ka edhe mbështetja e tij për futbollistin, transmeton Gazeta Metro.


Lajmi për Josh Cavallan dhe daljen e tij si një futbollist homoseksual hapur shpejt u përhap. Cavalla tha në një video në rrjete sociale se ishte fshehur tërë jetën dhe se nuk do ta bënte më.

Futbollisti suedez nuk mundi më mirë të përkrahte këtë njeri në rrjete sociale duke e mbështetur me një shkrim të shkurtër

“Ti je një Kampion. Futbolli është për të gjithë. Respekt të madh” shkroi ai në Twitter./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]etametro.net
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë