Loading…

‘Ia zbukuron fytyrën’: Boksieri e nokauton brutalisht kundërshtarin e tij

  • 02/07/2022 | 23:58

‘Ia zbukuron fytyrën’: Boksieri e nokauton brutalisht kundërshtarin e tij

Boksieri nga Afrika e Jugut, Zolani Tete, ka arritur të triumfoi në raundin e katërt kundër boksierit britanez, Jason Cunningham, pas një nokauti në mënyrë të mrekullueshme, transmeton Gazeta Metro.


Në kategorinë e super bantam (peshave të lehta) u përballën sonte për titujt IBF, WBO International Zolani Tete dhe Jason Cunningham, por ishte Tete i cili në mënyrë brutale e rrëzoi kundërshtarin në raundin e katërt.

Dueli i zhvilluar në Wembley ishte një përballje teknike në tre raundet e para, megjithatë në raundin e katërt Tete i ‘zbukuroi’ fytyrën Cunninghamit pas disa goditjeve të forta.

Cunningham arriti fillimisht të mund numërimin e gjyqtarit pas një goditje jo shumë të fortë, por Tete pastaj u hodh si një ‘i tërbuar’ dhe lëshoi disa goditje shumë të forta në kokën e britanezit.

Nga 30 fitore sa arriti sonte Zolani Tete 23 prej tyre i ka përfunduar para kohe, ndërsa numëron edhe katër humbje. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë