Loading…

Ia theu këmbën kundërshtarit, FFK e dënon rëndë futbollistin e Dukagjinit

  • 01/06/2021 | 22:39

Ia theu këmbën kundërshtarit, FFK e dënon rëndë futbollistin e Dukagjinit

Leorant Marmullaku i Dukagjinit u përjashtua me karton të kuq në ndeshjen kundër Flamurtarit.


Ai ndërhyri brutalisht në mbrojtësin Lorik Maxhuni, duke ia thyer këmbën.

Komisioni disiplinor mori vendim të rëndë për Marmullakun duke e dënuar me 8 ndeshje moslojë.

Vendimi i plotë nga Komisioni disiplinor:

Lojtari i KF ”Dukagjini” me nr fanele 16 Leonard Marmullaku dhe nr ID 002345M02. Në minutën e 90+, ndërhyn brutalisht ndaj lojtarit kundërshtar, duke i shkaktuar lëndim të rëndë (fraktur në këmbë), me ç`rast e ka paaftësuar për lojë për një kohë të gjatë. Sipas raporteve të zyrtarëve të ndeshjes dhe xhirimeve televizive. Bazuar në nenin 44 paragrafi 1 pika C i Rregullores disiplinore:
Dënohet me tetë (8) ndeshje mos lojë sipas radhës të organizuara nga FFK.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë