Loading…

‘Ia prishën qefin me gjobë’: I dehuri kërcënon policët në Prizren, përfundon në pranga

  • 05/06/2023 | 10:36

‘Ia prishën qefin me gjobë’: I dehuri kërcënon policët në Prizren, përfundon në pranga

Policia e Kosovës njofton për një incident të ndodhur dje në Prizren, ku një person ka kërcënuar zyrtarët policorë, shkruan Gazeta Metro.


Arsyeja për kanosje dyshohet të jetë shqiptimi për kundërvajtje e lëshuar nga policia ndaj të dyshuarit.

Kur policia po i shkruanin gjobën, personi i dehur është fjalosur me zyrtarët e policisë duke i detyruar ta arrestojnë.

Pas intervistimit në stacionin policor, i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

“KANOSJE NDAJ PERSONIT ZYRTAR – Rr. Ekrem Rexha, Prizren 04.06.2023 – 01:00. Është arrestuar i dyshuari kosovar pasi që i njëjti në gjendje të dehur kishte kanosur verbalisht zyrtarët policorë derisa po i shqiptonin një tiketë për kundërvajtje. I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt”, ka njoftuar PK’ja./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë