Loading…

Ia huq policia polake: Thonë se kanë arrestuar Jakup Krasniqin duke publikuar foton e Hysni Gucatit

  • 18/11/2020 | 10:51

Ia huq policia polake: Thonë se kanë arrestuar Jakup Krasniqin duke publikuar foton e Hysni Gucatit

Policia Polake në një fotografi të publikuar së fundi ka ngatërruar emrin e Hysni Gucatit me atë të Jakup Krasniqi, në disa pamje që shihen nga arrestimi i tij në Kosovë, shkruan Gazeta Metro.


Në një fotografi të publikuar në rrjetin social Tëitter, polica polake lavdërohet me punën e Njësisë Speciale.

Në postimin e tyre, ata thonë se e kanë arrestuar Jakup Krasniqin si akuzuar për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit, por që në fotografi është Hysni Gucati.

“I akuzuar për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit, Jakup Krasniqi, i ndaluar nga policët polakë nga Njësia Speciale e Policisë Polake në Kosovë.”, thuhet në këtë postim, raporton Gazeta Metro.

Ndryshe, krerët e OVL të UÇK’së, Hysni Gucati e Nasim Haradinaj janë arrestuar javë më parë nga policia e EULEX’it.

Ata janë dërguar në Hagë ku po qëndrojnë në paraburgim dhe dyshohen për vepra penale kundër administrimit të drejtësisë, përkatësisht për frikësim të dëshmitarëve, hakmarrje dhe shkelje të fshehtësisë së procedurës, të parapara në Kodin Penal të Kosovës./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë