Loading…

I vdes babai Ivica Dacic’it, ndërpret vizitën

  • 30/01/2018 | 12:48

I vdes babai Ivica Dacic’it, ndërpret vizitën

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq ka ndërprerë vizitën diplomatike në Romë për shkak të vdekjes së babait të tij.


Ai kishte takim me sekretaren e Shtetit për Marrëdhëniet me Selinë e Shenjtë, Paul Gallagher dhe sekretarin e shtetit të Selisë së Shenjtë, kardinalin Pietro Parolin, shkruan gazetametro.net.

Pas takimit me ta, sipas Ministrisë së Jashtme serbe, ai i ka dhënë fund vizitës atje ani pse planifikohej të mbante takime të tjera.

Edhe mediat në Serbi kanë dhënë lajmin e ndërrimit nga jeta të ish-kryeministrit, tash ministrit serb, Ivica Dacic./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë