Loading…

I tëri njësiti rus i dorëzohet ukrainasve, pretendojnë se nuk i kanë urdhëruar të sulmojnë

  • 24/02/2022 | 17:20

I tëri njësiti rus i dorëzohet ukrainasve, pretendojnë se nuk i kanë urdhëruar të sulmojnë

Raportohet nga media ukrainase se një njësit i terë i vëzhguesve rus është dorëzuar trupave të tyre sot në Chernihiv, transmeton Gazeta Metro.


Njësiti i vëzhguesve të brigadës së 74 të motorizuar është dorëzuar afër qytetit ukrainas Chernihiv.

“Askush se mendonte që ne do të vrisnim. Ne nuk duhej të luftonim, ne po mblidhnim informacion” ka raportuar Kiev Post.

Deri tani Rusia ka arritur të depërtojë pak nga Krime drejt Ukrainës dhe nga Donbas në lindje me beteja të ashpra në Kharkiv por pa arritur të çajë vijën e frontit./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë