Loading…

I shkuan me buqetë me lule, si u masakrua me 20 plumba shqiptari 34-vjeçar

  • 23/01/2022 | 20:30

I shkuan me buqetë me lule, si u masakrua me 20 plumba shqiptari 34-vjeçar

Një 34-vjeçar, që dyshohet të jetë i lidhur me trafikun e kokainës, ka mbetur i vrarë pas një atentati që iu bë ndërsa ndodhte një restorant në Guayaquil, Ekuador. Ngjarja ndodhur rreth orës 19.00 kur dy burra u futën në lokal, ndërsa njëri prej tyre mbante në dore një buqetë me lule.


Ata shmangën stafin që kërkonte certifikatë vaksinimi dhe më pas hapën zjarr. Në drejtim të Ergys Dashit është qëlluar të paktën 20 herë, ndërsa ekspertiza që i është bërë trupit të tij të pajetë janë konstatuar të paktën tre plumba në pjesën e parme të kafkës.

Ngjarja e rëndë ndodhi të shtunën pasdite ndërsa identiteti i shqiptarit është konfirmuar ditën e sotme. Në media janë publikuar edhe pamje që tregojnë shqiptarin të shtrirë në dysheme i pajetë.

Motivet dhe identiteti i autorëve nuk dihen ende.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë