Loading…

I riu serb theret pas përleshjes me shqiptarët te Ura e Ibrit

  • 01/09/2019 | 19:56

I riu serb theret pas përleshjes me shqiptarët te Ura e Ibrit

Një 17 vjeçar serb është therur me thikë pas një përleshje me disa të rinj shqiptarë në hyrje të Urës së Ibrit. Ai raportohet se është jashtë rrezikut për jetë, shkruan Gazeta Metro.


Lajmin për klankosova.tv e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për Mitrovicën e Veriut, Besim Hoti.

“Përleshja ka ndodhur në Urën e Ibrit në hyrje. Sipas dëshmitareve riu serb kanë qenë i ngatërruar me disa të rinj shqiptarë. Këta kanë përdor mjete të mprehta dhe e kanë goditë të riun dhe më pas kanë ikur në drejtim të jugut”.

Hetuesit policorë janë duke kërkuar videot që kanë kapur pamjet në vendin e ngjarjes dhe të vazhdojnë hetimet.

17 vjeçari është jashtë rrezikut për jetë sipas mjekëve./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë