Loading…

I rilinduri Vedat Muriqi, vlerësohet sërish me notën më të lartë  

  • 14/02/2022 | 23:29

I rilinduri Vedat Muriqi, vlerësohet sërish me notën më të lartë  

Vedat Muriqi ka lënë sërish gjurmë për Mallorcan. Ekipi i tij fitoi 3:2 ndaj Athletic Bilbaos në shtëpi, ndërsa sulmuesi kosovar kontribuoi me dy asiste.


Muriqi asistoi në golin e dytë dhe të tretë për t’i dhënë sërish fitoren skuadrës së tij, shkruan Gazeta Express.

Pas kësaj paraqitjeje, sulmuesi shtatlartë mori notën më të lartë nga të gjithë. Ai nga SofaScore u vlerësua me notën 7.5.

Kështu, në dy ndeshjet e tij në La Liga, Muriqi ka një gol dhe dy asiste.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë