Loading…

I porsalinduri ishte braktisur në mbeturina në Iran, e shpëtoi mrekullisht punëtori i pastrimit

  • 25/05/2022 | 18:46

I porsalinduri ishte braktisur në mbeturina në Iran, e shpëtoi mrekullisht punëtori i pastrimit

Xhirimi dramatik si duket ka regjistruar momentin kur punëtori i pastrimit shpëton foshnjën e porsalindur nga një kosh mbeturinash në kryeqytetin e Iranit, transmeton Gazeta Metro.


Videoja është përhapur dhe lëvdata të shumta po jepen për punëtorin që e gjeti dhe e shpëtoi foshnjën nga koshi i mbeturinave në Teheran ka raportuar The New York Post.

Punëtori kishte dëgjuar tingull të frymëmarrjes së ngulfatur nga një qese plastike brenda koshit, ku pasi e hulumtoi e vërejti foshnjën e braktisur.

Ai e bart qesen dhe e vë në asfalt dhe e zbulon foshnjën nga plastika duke i mundësuar frymëmarrjen. Njerëzit përreth habiten dhe bërtasin nga tronditja.

Ai i thirri autoritet që erdhën dhe e morën të voglin që tani është në gjendje stabile.

Braktisja e fëmijëve raportohet të ketë arritur në nivele krize në Iran. Një ish drejtor i mirëqenies në ministrinë e brendshme të Iranit ka pretenduar se rreth 1000 fëmijë nën moshën 3 vjeç braktisen atje çdo vit. Por dsa aktivistë thonë se kjo shifër është shumë e ultë madje, pasi liderët islamik duan që të fshehin problemet për t’u dukur vendi më stabil./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë