Loading…

I moshuari nervozohet në protestë, i çon mesazh Kurtit: T’kallxojmë na ty me 29’tin

  • 26/01/2022 | 13:12

I moshuari nervozohet në protestë, i çon mesazh Kurtit: T’kallxojmë na ty me 29’tin

Një i moshuar në protestën e sotme ka shpërthyer në fyerje kundër kryeministrit Albin Kurti duke e quajtur “Albin Qeni” dhe “Albin Hajni”.


Ai e paralajmëroi kryeministrin Kurti se do të marrë pjesë edhe në protestën tjetër me 29 janar.

“Të kallxojmë na ty me t’29’tin”, tha ai në përfundim të protestës.

Protesta e sotme pati qindra pjesëmarrës të cilët kundërshtuan propozimin për shtrenjtim të rrymës. Në marshin protestues pati thirrje të tjera kundër kryeministrit Kurti duke e quajtur “Albin rrenci” dhe “Albin mashtruesi”.

Protestuesit u nisën nga sheshi Zahir Pajaziti dhe e përfunduan protestën para qeverisë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë