Loading…

I kreu punët më herët, por Vucic qëndroi për ‘qejf’ në Kosovë

  • 21/01/2018 | 16:40

I kreu punët më herët, por Vucic qëndroi për ‘qejf’ në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq erdhi dje në Kosovë pas vrasjes së politikanit serb Oliver Ivanoviq.


Ai fillimisht kishte planifikuar në agjendën e tij që të qëndronte në Kosovë për dy ditë, të shtunën e të dielën, por në fund i kishte përfunduar takimet që ditën e parë.

Edhe pse i kishte përfunduar takimet qysh dje, Vuçiq nuk ishte kthyer menjëherë në Beograd.

KALLXO.com merr vesh që ai e ka kaluar natën në Kosovë.

Zyrtarja për media e presidencës serbe Suzana Vasileviq i ka thënë KALLXO.com se presidenti serb, Aleksander Vuçiq, është nisur sot në mëngjes për në Beograd.

“E kemi përfunduar vizitën shumë herët në mëngjes e tash jemi kthyer në Beograd”, tha Vasileviq.

Gjatë vizitës së djeshme ai u takua me serbët lokalë në Mitrovicë të Veriut, pastaj bëri homazhe tek vendi ku u vra Oliver Ivanoviq, ku prej aty mori rrugën për në Graçanicë dhe përfundoi agjendën e tij në fshatin Llapnasellë.

KALLXO.com nuk ka arritur të konfirmojë se për çfarë arsye Vuçiq e ka kaluar natën në Kosovë ose me kë është takuar gjatë kësaj kohe.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë