Loading…

I jepet lamtumira e fundit producentes dhe regjisores, Vjosa Berisha

  • 30/06/2022 | 18:36

I jepet lamtumira e fundit producentes dhe regjisores, Vjosa Berisha

Sot (e enjte) i është dhënë lamtumira e fundit producentes dhe regjisores, Vjosa Berisha.


Në varrzeat e qytetit në lagjen Arbëria (Dragodan), Berisha u përcoll për në banesën e fundit nga familjarët e ngushtë dhe një rreth i gjerë personazh që e njihnin atë.

Në ceremoninë e varrimit u panë edhe shumë fytyra publike, si vëllai i saj: producenti Shkumbin Istrefi, kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, këngëtari dhe prezantuesi Robert Berisha, aktorët: Eshref Durmishi e Mensur Safqiu, si dhe shumë të tjerë.

Përgjatë ditës, në Teatrin Kombëtar të Kosovës u realizuan homazhe të shumta në nderim të jetës dhe karrierës që la prapa.

Pjesë e nderimeve ishin edhe krerët e shtetit si: kryeministri Albin Kurti, kryekuvendari Glauk Konjufca si dhe ish-kryeministri, tani deputeti Ramush Haradinaj.

Vjosa Berisha u nda nga jeta më 23 qershor, pas një beteje të gjatë me kancerin në vezore.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë