Loading…

I gëzohen Exit Poll’it, festë në Vetëvendosje (Video)

  • 11/06/2017 | 19:28

I gëzohen Exit Poll’it, festë në Vetëvendosje (Video)

Exit Poll i Klan Kosova ka nxjerrur rezultatet sipas të cilave Lëvizja Vetëvendosje ka dalë si e dyta me 30 për qind të votave të fituara, PAN e para me 40 për qind të votave, dhe LDK e treta me 27 për qind të votave.


Ky sondazh është pritur me gëzim në selinë e Vetëvendosjes. Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti, ka thënë se presin rezultate pozitive, dhe këtë sipas tij e tregon edhe buzëqeshja e tij në fytyrë, transmeton gazetametro.net.

Por më i rezervuar është treguar Hysen Durmishi, drejtor në Komunën e Prishtinës. Ai i ka thënë Klan Kosovës, se ende nuk ka filluar numërimi i votave, dhe ata ende nuk kanë asnjë rezultat zyrtar. Durmishi ka thënë se nuk merret me sondazhe, dhe janë duke i pritur rezultatet zyrtare. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë