Loading…

I dorëhequri nga AAK-ja flet për ‘marrëveshjen’ mes Haradinajt dhe Ahmetit

  • 24/04/2019 | 18:15

I dorëhequri nga AAK-ja flet për ‘marrëveshjen’ mes Haradinajt dhe Ahmetit

Januz Salihaj ka dhënë dorëheqje nga AAK-ja. Ai ka akuzuar kryetarin e AAK-së Ramush Haradinaj se ka bërë marrëveshje me Shpend Ahmetin, për shkak se sipas tij qeverisë “Haradinaj” i duhen numrat e PSD-së për ta mbajtur në këmbë pushtetin, transmeton Gazeta Metro.

“Nga mosreflektimi kam prit 2 muaj e diçka dhe vendosa të largohem Skam pas reagim nga kryesia, heshtja nënkupton aprovim”, tha Salihaj në T7.

Dorëheqjen e tij e lidhi me politikë nacionale.

“Kemi të bëjmë me një shtet që është kapur nga individë dhe mosreagimi i kryetarit thotë shumë. Jam shoku qysh ai se ka thënë asnjëfjalë u bë për shkaqe politike, mi plotësu oresket e Shpend Ahmetit”, tha ai.

“I vyn një votë e Shpend Ahmetit me mbajt qeverinë në këmb, çështje e numrave”, tha Salihaj që së fundmi u shkakrua nga pozita e drejtorit të Arsimit në Prishtinë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë