Loading…

I dërguari special i Gjermanisë për Ballkanin e pret në shtëpinë e tij Abdixhikun

  • 03/12/2022 | 22:18

I dërguari special i Gjermanisë për Ballkanin e pret në shtëpinë e tij Abdixhikun

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku, ka qenë mysafir në shtëpinë e të dërguarit special të Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin, transmeton Gazeta Metro.


Më anë të një postimi në Facebook kreu i LDK’së ka thënë se e ka falënderuar Sarrazin për të gjithë përkrahjen gjermane ndaj Republikës së Kosovës.

”Në Hamburg, në shtëpinë e Manuel Sarrazin, të dërguarin special të Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor. E falenderova për gjithë përkrahjen gjermane ndaj Republikës së Kosovës,” ka shkruar Abdixhiku.

Sot LDK’ja njoftoi gjithashtu se Abdixhiku është takuar me eurodeputetin Lukas Mandl dhe anëtarët e Misionit përcjellës të zgjedhjeve të BE’së (EFM) në Kosovë ku dhe kanë biseduar për mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme për katër komunat në veri të vendit.

”Po ashtu u diskutua për reformën zgjedhore, me ç’rast kryetari Abdixhiku shprehu gatishmërinë e LDK-së për të dhënë kontributin e saj gjatë këtij procesi. Përfshirja e grave dhe të rinjve si dhe avancimi i rolit të tyre brenda LDK-së dhe përtej ishte edhe një prej temave me interes gjatë këtij takimi,” thuhej në postimin e LDK’së. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë