Loading…

Hyseni: Vetëm spekulime zërat se Mustafa s’do të jetë kandidat i LDK’së për Kryeministër

  • 11/05/2017 | 17:55

Hyseni: Vetëm spekulime zërat se Mustafa s’do të jetë kandidat i LDK’së për Kryeministër

Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Skënder Hyseni ka thënë se LDK-ja tashmë i ka nisur përgatitjet për zgjedhjet e 11 qershorit.


Ai ka deklaruar se ende nuk është vendosur nëse LDK do të hyjë në koalicion me ndonjë parti, ose jo.

“Përgatitjet tashmë kanë filluar me intensitet të plotë me i bë Lidhja Demokratike e Kosovës dhe asgjë më shumë as më pak. Ju e dini që data e zgjedhjeve është shpallë sot, ndonëse dje është ditur pak a shumë, por nuk mund të vendoset asnjë lloj koalicioni ad-hock”, ka thënë ai, raporton Indeksonline.

I pyetur se a ekziston mundësia që Isa Mustafa të mos jetë më kandidat për kryeministër, Hyseni i ka quajtur këto zëra si spekulime.

“Këto janë spekulime eklakante, fantastike, do të thotë fantastikë-shkencore”, ka thënë ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë