Loading…

Hyseni: Policia e Kosovës sivjet më e mira në rajon

  • 19/12/2016 | 10:55

Hyseni: Policia e Kosovës sivjet më e mira në rajon

Ministri i Punëve të Brendshme Skënder Hyseni tha se Policia e Kosovës edhe këtë vit u tregua si më e suksesshmja në rajon sa i përket punës dhe gatishmërisë në detyrë.


Ai tha se kjo është bërë falë punës së shkëlqyer të të gjithë pjesëtarëve.

Drejtori i Përgjithshëm i PK-së Shpend Maxhuni, tha se arritja e suksesit kaq të madh për Policinë e Kosovës nuk ka qenë e lehtë, pasi u shpreh se ka pas shpesh raste kur policët janë lënduar në detyrë apo edhe e kanë humbur jetën, raporton KP.

Por ai shtoi se institucioni që ai udhëheqë, do të vazhdojë rrugën e tij.

PK-ja ndau edhe disa medalje të lëvdatave për pjesëtarët e policisë dhe gazetarë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë