Loading…

Hyri i armatosur për të vjedhë, e pëson keq nga shitësja shqiptare |VIDEO

  • 08/10/2018 | 23:42

Hyri i armatosur për të vjedhë, e pëson keq nga shitësja shqiptare |VIDEO

Dy të reja në Tiranë janë përballur ditën e sotme me një situatë të rrezikshme teksa po shisnin në dyqan.

Vajzat janë tregua mjaft trime dhe të zonja pasi kanë parandaluar një grabitje si dhe kanë shpëtuar jetën e tyre.

Tentativa e grabitjes ka ndodhur pasditen e sotme në një dyqan argjendarie, rreth orës 17:56 në rrugën ‘Muhamed Gjollesha’, përballë shkollës ‘Sabaudin Gabrani’.

Një i ri i veshur me bluzë me kapuç dhe kapele në kokë hyn brenda në dyqan duke kërcënuar me pistoletë. Të kapura në befasi, dy vajzat që qëndrojnë pas banakut, kanë nisur të ulërasin, ndërsa njëra prej tyre ka nxjerrë prej sirtarit një sprai, duke ia drejtuar hajdutit.

Ky i fundit, pas këtij akti është larguar nga dyqani, ndërkohë që vajza vijon të hedhë drejt tij sprai.

Pavarësisht se agresori ka pasur armë, vajza e guximshme ka vepruar me shpejtësi, duke shmangur kështu vjedhjen.

Ndërsa vajza tjetër e frikësuar është larguar pas banakut, shitësja e guximshme ka shtypur edhe alarmin e sigurisë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë