Loading…

Humori i Vedatit ndaj Jakup Krasniqit, Çitaku ka diçka për të thënë

  • 21/02/2022 | 20:33

Humori i Vedatit ndaj Jakup Krasniqit, Çitaku ka diçka për të thënë

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku ka komentuar reagimet ndaj një video të publikuar në 14 vjetorin e pavarësisë së Kosovës nga komediani kosovar, Vedat Bajrami.


Përmes kësaj video humoristi Bajrami, ka thumbuar politikanët kosovarë që në urimet e tyre për nder të 14-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës nuk i kanë përmendur ish-krerët e UÇK-së të cilët ndodhen në Hagë.

Bajrami në rolin e ish-kryetarit të kuvendit Jakup Krasniqi i cili nodhet në Hagë, ka ironizuar me politikanët duke thënë se politikanët po gëzohen për ndodhjen e tyre në Hagë duke mos pasur edhe guxim për t’i përmendur në 14-vjetorin e Pavarësisë.

Çitaku përmes një postimi në Twitter i doli në mbrojtje komedianit Bajrami duke thënë se ndoshta e ka pasur pa të keq këtë humor.

Ajo shtoi se e njëjta shoqëri që mirret me këtë nuk e diskuton faktin se udhëheqëist tanë të ditës së pavarësisë u injoruan dhe mohuan nga përfaqësuesit e shtetit.

“Intersante, një shoqëri mirret me Stupcat dhe Vedatin. Ndoshta Vedati e ka pasë pa të keq ( shija është e diskutieshme) Po, e njejta shoqëri nuk e diskuton faktin se udhëheqësit tanë të ditës së pavarsisë u injoruan dhe mohuan nga përfaqësuesit e shtetit sot”, ka shkruar Çitaku.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë