Loading…

Humbja tragjike e 4 familjarëve në aksident, nesër ditë zie në Shtime

  • 06/06/2021 | 22:44

Humbja tragjike e 4 familjarëve në aksident, nesër ditë zie në Shtime

Kryetari i Shtimes Naim Ismajli ka shpallur të hënën ditë zie në këtë komunë në shenjë nderimi për katër anëtarët e familjes Ramadani, të cilët humbën jetën tragjikisht në një aksident trafiku.


Në vendimin e kryetarit Ismajli bëhet e ditur se të gjitha angazhimet institucionale të parapara për këtë ditë do të pezullohen dhe të gjithë flamujt e vendosur në institucionet komunale, do të ulen në gjysmështizë.

Ndryshe, në aksidentin e sotëm në Koshare të Ferizajt janë lënduar edhe tre persona të tjerë, dy prej të cilëve pas trajtimit në QKMF në Ferizaj janë liruar për në shtëpi, ndërsa një tjetër person është dërguar për trajtim mjekësor në QKUK – Prishtinë.

Lidhur me rastin është arrestuar njëri nga ngasësit e dy automjeteve që ishin pjesë e aksidentit të trafikut.

Kryetari i Komunës së Ferizajt Agim Aliu ka shprehur tronditjen e tij lidhur me rastin dhe ka kërkuar zbardhjen e shkaqeve që çuan deri te ngjarja tragjike.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë