Loading…

Hoxhaj pas vdekjes së Kissingerit: Lamtumirë Boss

  • 30/11/2023 | 12:18

Hoxhaj pas vdekjes së Kissingerit: Lamtumirë Boss

Ish-ministri i Jashtëm, Enver Hoxhaj ka reaguar pas vdekjes së ish-kryediplomatit amerikan, Henry Kissinger.


“Lamtumirë Boss! Ka qenë mrekulli  me ndjekë mendimin intelektual tëndin për 30 vite dhe me të takuar 3 herë personalisht! Pusho në paqe! “, shkruan Hoxhaj në Facebook.

Henry Kissinger vdiq në moshën 100-vjeçare në shtëpinë e tij në Connecticut, sipas një deklarate nga firma e tij konsulente gjeopolitike, Kissinger Associates Inc. Nuk u përmendën rrethanat.

Ai ishte një fuqi diplomatike, rolet e të cilit si këshilltar për Sigurinë Kombëtare dhe Sekretar i Shtetit në dy mandate lanë gjurmë të pashlyeshme në politikën e jashtme të SHBA-së dhe i dhanë atij një çmim Nobel për Paqe.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë