Loading…

Hoxhaj: Më 11 qershor qytetarët vendosën për Haradinajn kryeministër

  • 15/06/2017 | 19:32

Hoxhaj: Më 11 qershor qytetarët vendosën për Haradinajn kryeministër

Zëvendëskryetari i PDK-së Enver Hoxhaj ka thënë se koalicioni PAN do ta jetësojë vullnetin e qytetarëve të shprehur më 11 qershor.


Në Infobox të TV Dukagjini, Hoxhaj ka thënë se vullneti i qytetarëve për ta bërë Kryeministër Ramush Haradinajn është shprehur me 11 qershor, me një fitore të padiskutueshme.

Ai deklaroi se koalicioni PAN do ta propozojë mandatarin ashtu siç parashihet me kushtetutë, dhe do t’i formojë institucionet e reja shumë shpejt, duke theksuar se PDK nuk do të lejojë bllokadë apo ngërç institucional për vendin.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë