Loading…

Hoxhaj i reagon ashpër Bislimit: Kjo është krahasim i UÇK-së me ushtrinë serbe

  • 09/09/2021 | 21:51

Hoxhaj i reagon ashpër Bislimit: Kjo është krahasim i UÇK-së me ushtrinë serbe

Ish-ministri i jashtëm i Kosovës Enver Hoxhaj ka reaguar ndaj deklaratës së zëvendëskryeministrit, Besnik Bislimi, i cili tha se pala serbe është dakorduar që të hapen arkivat shtetërore, përfshirë të UÇK-së.


Hoxhaj, përmes një statusi në Facebook ka thënë se as në ëndërrën e tij më të keqe nuk ka menduar se do ta përjetojë ditën kur Qeverua e Kosobës legjitimon gënjeshtrat e Serbisë.

“As në ëndrrën time më të keqe nuk kam menduar se do ta përjetoj këtë ditë, kur Qeveria e Kosovës legjitimon gënjeshtrat e Serbisë, duke i ngjallur fantamzat serbe kinse për arkiva të UÇK-së. Kjo është barazim i viktmës me agresorin dhe krahasim i UÇK-së me ushtrinë serbe!”, ka shkruar Hoxhaj në Facebook.

“Gabimet e Qeverisë Kurti në politikën e Jashtme janë të përmasave alarmante, duke rrezikuar seriozisht trashëgiminë e luftës sonë çlirimtare dhe shtetësinë tonë.”, ka shtuar tutje ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë