Loading…

Hoxhaj dënon sulmin në Jerusalem

  • 08/01/2017 | 15:46

Hoxhaj dënon sulmin në Jerusalem

Sulmin ndaj qytetarëve të Jerusalemit e ka dënuar ashpër Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj.


Ai, nëpërmjet një statusi në Twitter, ka ngushëlluar familjarët e viktimave që humbën jetën sot nga sulmi me kamion atje, transmeton gazetametro.net

“E dënoj ashpër sulmin në Jerusalem. Ngushëllime të sinqerta familjeve të viktimave dhe të të gjithë të prekurve”, ka shkruar Hoxha.

Nga ky incident, të cilin policia izraelite e quajti të qëllimshëm dhe terrorist, mbetën të vdekur 4 persona, ndërsa mbi 15 të tjerë u lënduan.

Raportohet se shoferi ishte një palestinez. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë