Loading…

Hoxha priti sot Komisionarin Hahn në Merdare, e quan vizitë të rëndësishme për Kosovën

  • 03/12/2018 | 17:47

Hoxha priti sot Komisionarin Hahn në Merdare, e quan vizitë të rëndësishme për Kosovën

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka pritur sot Komisionarin e Bashkimit Evropian për zgjerim, Johannes Hahn, në kufirin shtetëror në mes të Republikës së Kosovës dhe Serbisë, në Merdare.

Hoxha ka vlerësuar vizitën e komisionarit Hahn si të rëndësishme për Kosovën, pasi kjo lidhet me klimën aktuale që është krijuar mes dy shteteve, Serbisë dhe Kosovës, njofton gazetametro.net.

Fokusi i Kosovës, sipas ministres Hoxha është integrimi i vendit në organizat ndërkombëtare dhe liberalizimi i vizave për kosovarët.

Postimi i plotë:

Në kufirin shtetëror me Serbinë, në Merdar, sot, mirëprita ardhjen e Komisionarit për zgjerim të Bashkimit Evropian, Johannes Hahn. Ardhja e tij sot në Kosovë, është me rëndësi sepse është e lidhur me klimën aktuale në raportet e Republikës së Kosovës me fqinjët, me mesazhe të paralajmëruara për promovimin e fqinjësisë së mirë dhe bashkëpunim rajonal. Gjithsesi, fokusi ynë është jo vetëm fqinjësia e mirë dhe bashkëpunimi rajonal për të cilën kemi dhënë prova të bollshme, por edhe integrimin e Kosovës në organizatat ndërkombëtare dhe liberalizimi i vizave./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë