Loading…

Hoxha mesjetar nga Shkupi: Nëse dikush është duke dëgjuar muzikë, ti duhet t’ia thyesh radion

  • 02/01/2020 | 13:42

Hoxha mesjetar nga Shkupi: Nëse dikush është duke dëgjuar muzikë, ti duhet t’ia thyesh radion

Imami nga Shkupi Bedri Lika i cili njihet për deklaratat e tij skandaloze që jep në ligjeratat në xhami para dhjetra njerzish, së fundi ka thënë se edhe muzika është ‘haram’ dhe kush e praktikon atë duhet t’i thyhet mjeti me të cilin po e dëgjon, shkruan Gazeta Metro.


Bedri Lika, një hoxhë shqiptar i njohur në Shkup ka bërë thirrje ‘mesjetare’ kundër atyre që dëgjojn muzikë, madje edhe në shtëpitë e tyre.

Ai gjatë një ligjerate në xhami thotë së muzika në Islam është e ndaluar.

“Nëse dikush është duke dëgjuar muzikë në shpi të vet, ti si mysliman ke të drejt të hysh në shtëpinë e tij dhe t’aa thyesh radion, pasi në islam muzika është haram”, kithe thënë hoxha para personave që po e dëgjonin në xhami./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë