Loading…

Hoxha: Jam e shqetësuar për paragjykimet në rastin Dehari

  • 11/11/2016 | 17:08

Hoxha: Jam e shqetësuar për paragjykimet në rastin Dehari
Ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha ka thënë se që në ditën e parë të vdekjes së Astrit Deharit ka vënë në funksion të gjithë mekanizmat për zbardhjen e rastit.

Ajo në një konferencë për media ka thënë se me qellim te sigurimit te transparencës kanë lejuar prezencën e eksperteve.

Hoxha ka thënë se shumë shpejt  e presim raportin zyrtar i cili beson do ta zbardh komplet rastin, raporton lajmi.net

Ajo është shprehur e shqetësuar për paragjykimet ndaj rastit duke bërë thirrje që të priten rezultatet e hetimeve.

“Janë bërë shumë deklarata pa u bë publik raporti. Konsideroj se çdo deklarim është në dëm te procesit dhe ne dëm te zbardhjes se vërtetës. Iu bej thirrje qe te përmbahen nga deklarimet qe e dëmtojnë procesin”, ka thënë Hoxha.

Ajo ka konfirmuar se të edhe zyrtarëve të Vetëvendosje u është lejuar ta vizatojnë Deharin.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë