Loading…

Hovenier: Shoqëria civile ka ndihmuar në avancimin e të drejtave të njeriut në mbarë Kosovën

  • 28/03/2023 | 15:35

Hovenier: Shoqëria civile ka ndihmuar në avancimin e të drejtave të njeriut në mbarë Kosovën

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovenier, sot është takuar me përfaqësues të shoqërisë civile në Kosovë.


Ai, me anë të një cicërime në Twitter, ka thënë se është i frymëzuar dhe mirënjohës për mundësinë që e pati të diskutojë për të drejtat e njeriut me përfaqësues të shoqërisë civile kosovare.

“Avokimi i tyre i paçmuar ka ndihmuar në avancimin e të drejtave të njeriut në mbarë Kosovën. Të drejtat e njeriut janë universale. Ato vlejnë për të gjithë, kudo”, ka shkruar Hovenier.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë