Loading…

Hovenier i bashkohet stafit të ambasadës në iftar: Kosova kampion i lirisë fetare

  • 23/03/2023 | 19:39

Hovenier i bashkohet stafit të ambasadës në iftar: Kosova kampion i lirisë fetare

Teksa stafi i Ambasadës Amerikane në Kosovë  ishin në darkën e iftarit sot, atyre iu është bashkuar edhe ambasadori Jef Hovenier, shkruan Gazeta Metro.


Hovenier tha se është i nderuar që të u bashkohet stafit të ambasadës në iftar, me që nga sot ka filluar edhe muaji i shenjtë për fenë islame, muaji i Ramazanit.

Ambasadori tha se Kosova vazhdon të jetë kampione në Liritë Fetare.

“I nderuar për t’u bashkuar me familjen e Ambasadës Amerikane për një darkë Iftar me rastin e muajit të shenjtë të Ramazanit. Kosova mbetet kampione e Lirisë Fetare, një nga shumë vlerat e rëndësishme që ndajnë dy vendet tona.”, shkroi ai./gazetametro.net 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë