Loading…

Hoti tregon ‘qasjen që duhet ndjekur’ për zgjidhjen e disa problemeve, përfshirë edhe shaminë në shkolla

  • 14/08/2022 | 10:29

Hoti tregon ‘qasjen që duhet ndjekur’ për zgjidhjen e disa problemeve, përfshirë edhe shaminë në shkolla

Ish-kryeministri i Kosovës, tani deputet i Kuvendit, Avdullah Hoti, përmes një postimi në Facebook, ka shkruar rreth situatës së sigurisë në vend.


Ai tha se “situata depresive dhe e pasigurisë në Kosovë është kryesisht rezultat i veprimeve/mosveprimeve të Qeverisë ndaj zhvillimeve ekonomike dhe politike në Kosovë dhe rajon”.

Hoti tha se problemet do t’i evitonte “një qeverisje e mbarë dhe normale, e motivuar për punë”.

“Situata depresive dhe e pasigurisë në Kosovë është kryesisht rezultat i veprimeve/mosveprimeve të Qeverisë ndaj zhvillimeve ekonomike e politike në Kosovë dhe rajon. Një qeverisje e mbarë dhe normale, e motivuar për punë e jo e shtyrë nga populizmat, komunikuese me partnerët social, do t’i kishte evituar problemet me të cilat po përballemi, ose së paku do t’i kishte zbutur pasojat për qytetarët”, ka shkruar Hoti.

Ai ka publikuar edhe një tabelë ku për çdo problem e ka paraqitur “qasjen që duhet ndjekur” sipas mendimit të tij.

Një nga problemet për të cilat Hoti ka këshilluar se si të zgjidhet është edhe tema e shumëdiskutuar për bartjen e shamisë në shkolla. Hoti tha se trajtimi i kësaj teme duhet të mbështetet vetëm në Kushtetutë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë