Loading…

Hoti: Propozimi për ndryshimin e kufijve po i dëmton prosecet për njohje të reja dhe liberalizim të vizave

  • 12/11/2018 | 11:37

Hoti: Propozimi për ndryshimin e kufijve po i dëmton prosecet për njohje të reja dhe liberalizim të vizave

Shefi i grupit parlamentar të LDK’së, Avdullah Hoti, përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka thënë se propozimi për ndryshimin e kufijve po i dëmton prosecet për njohje të reja dhe liberalizim të vizave.


Hoti ka thënë se procesi i njohjeve është reduktuar deri aty se kur kuptohet se një shtet apo tjetër nuk e ka tërhequr njohjen ndaj Kosovës, po konsiderohet si sukses i madh, shkruan gazetametro.net.

‘Për rrjedhojë, procesi i njohjeve ëshë reduktuar deri aty ku demantimet se ky apo ai shtet nuk e ka tërhequr njohjen po konsiderohet sukses i madh. Kurse për ngecjet në procesin e liberalizimt të vizave po akuzohet se është Brukseli’, thuhet në postimin e tij.

Më tutje, deputeti nga radhët e LDK’së, ka thënë se pavarësisht këtyre efekteve të dëmshme, po vazhdohet me propozimin siç e ka quajtur ai ‘jo normal’, për ndryshimin e kufijve.

Ndër të tjera, Hoti ka shtuar se LDK do të vazhdojë pa hezitim për të ndalur këtë ide.

Derisa ka përfunduar se zgjedhjet janë zgjidhja e vetme./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë