Loading…

Hoti prezanton në Bruksel programin e reformës ekonomike 2017-2019

  • 23/05/2017 | 17:16

Hoti prezanton në Bruksel programin e reformës ekonomike 2017-2019

Kandidati për kryeministër nga koalicioni LDK-AKR-Alternativa po qëndron për vizitë në Bruksel, ku edhe ka prezantuar Programin e Reformës Ekonomike 2017-2019.


Hoti ka prezantuar bashkëpunimin me Komisionin Evropian dhe partnerët ndërkombëtarë për të arritur këto prioritete strategjike:

– përmirësimin e mjedisit të biznesit në Kosovë;

– luftimin e ekonomisë informale;

– reformimin e sektorit të energjisë, dhe

– lidhja më e mirë e sistemit arsimor me nevojat e tregut të punës.

“Prioritetet e harmonizuara me Komisionin Evropian janë edhe prioritete të Qeverisë sime që do ta drejtoj pas 11 qershorit. Përmirësimi i mjedisit të biznesit forcon konkurrencën e brendshme dhe nxit investimet e jashtme. Në këtë mënyrë sigurojmë më shumë vende pune, më shumë taksa për shtetit dhe më shumë mirëqenie sociale për qytetarët”, ka shkruar Hoti, duke shprehur kështu bindjen se koalicioni i tij do të dalë fitues në zgjedhjet e parakohshme të 11 qershorit.

Ai shtoi se koalicioni se LDK-AKR-Alternativa është e vetmja shpresë për një arsim cilësor për fëmijët. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë