Loading…

Hoti: Për të mirën e të gjithëve, PDK në opozitë

  • 24/05/2017 | 21:12

Hoti: Për të mirën e të gjithëve, PDK në opozitë

Avdullah Hoti, kandidat për kryeministër i koalicionit LDK-AKR-Alternativa nuk e përjashton mundësinë për koalicion paszgjedhor me Lëvizjen Vetëvendosje.

“Është në të mirën e të gjithëve që PDK të mbetet në opozitë dhe ju siguroj që do mbetet për një kohë të gjatë”, ka thënë Hoti në Rubikon të KTV-së i pyetur se çka do të vepronte në një situatë ku do t’i kërkohej koalicion pazgjedhor për formimin e qeverisë.

Ai thotë se mbeten prapa kundërshtimit të një bashkëpunimi të mëtutjeshëm me PDK-në duke mos lënë jashtë mundësinë për partneritet me subjekte tjera.

“Është herët të thuhet, por në parim PDK duhet lënë në opozitë, edhe atë për një kohë të gjatë”, ka thënë ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë