Loading…

Hoti i PDK’së uron Shpend Ahmetin, ‘besoj fuqishëm te ti’

  • 07/12/2016 | 13:13

Hoti i PDK’së uron Shpend Ahmetin, ‘besoj fuqishëm te ti’

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, sot ka marrë shumë urime, pas përfshirjes në mesin e 28 liderëve europian me ndikim në transformimin e politikave dhe ideve europiane për vitin 2017, nga magazina prestigjioze “POLITICO”.

Por, urimi që ka mundur ta befasojë është ai i zv.ministrit të Kulturës, Rexhep Hoti, i cili vjen nga PDK.

Hoti përmes një publikimi në Facebook, ka thënë se ky është një lajm shumë i mirë për Kosovën, dhe se ai personalisht beson shumë te personaliteti i Shpend Ahmetit.

Publikimi i plotë i zv.ministrit Hoti:

Një lajm shumë i gëzuar për Kosovën na vjen nga Politico.eu, i sponsorizuar prej mediumit të famshëm «Sky», ku cilësohet guida e 28 njerëzve që pritet të shkëlqejnë në vitin 2017 e tutje.

Ky gëzim bëhet edhe më i veçantë, sepse bëhet fjalë për politikë.

Por, veçantia thellohet edhe më shumë sepse konkretizohet te një personalitet politik kreativ e novator, në kuadër të subjektit prej nga ai vjen.

Urimi im për Shpend Ahmetin në këtë rast është pjesë e një urimi që sjellë reflektim pozitiv dhe inkurajim për klasën politike të pa ngarkuar e ngjyrosur nga barishtet e këqija, që e rrënojnë një qeverisje të mirë, transparente, kreative dhe prosperuese.

E vërteta se ndajmë subjekte të ndryshme, më jep më shumë kurajë për të qenë gjithmonë të bashkërenduar brenda standardeve që kërkon edhe një bashkëpunim i tillë në një shtet demokratik.

Urime dhe shumë fat e suksese, Shpend!

P.S: Besoj fuqishëm se Ti sapo ke filluar ta shpalosësh shërbimin tënd kreativ të një personaliteti të zgjedhur me votë të lirë ndaj qytetarit!

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë