Loading…

Hoteli me 10 mijë dhoma që nuk ka pasur vizitorë asnjëherë

  • 19/05/2017 | 09:46

Hoteli me 10 mijë dhoma që nuk ka pasur vizitorë asnjëherë

Jo rrallëherë na ka rastisur të dëgjojmë për vende të braktisura të cilat pas vetes fshehin mistere të ndryshme e të frikshme.


I tillë është edhe një hotel në Gjermani, në Ishullin Rugen, ku ndodhet një ndër hotelet më të mëdha në botë, me 10 mijë dhoma brenda, disa salla kinemash, teatro, pishina, por është i braktisur dhe askush nuk e merr guximin të shkoj atje, transmeton Gazeta Metro

Hotel “Prora” është ndërtuar në vitin 1939, nën komandën e njërit prej diktatorëve më të mëdhenj që ka njohur historia, Hitlerit.

Puna në këtë hotel që është përafërisht 3 kilometra i gjatë nuk ka përfunduar kurrë, pasi që edhe gjatë punimeve janë vrarë e vdekur në mënyra shumë misterioze punëtorët e saj.

Hoteli ka filluar të ndërtohet nga 9 mijë punëtorë, por sipas të dhënave të gjithë këta persona kanë vdekur në mënyra të ndryshme akoma pa përfundur puna në të, dhe kështu hotel “Prora” ka mbetur i braktisur, dhe misterioz./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë