Loading…

Hoteli i lëvizshëm që mund ta vendosni kudo (Foto)

  • 10/02/2017 | 21:26

Hoteli i lëvizshëm që mund ta vendosni kudo (Foto)

DROP është hotel i lëvizshëm me formë organizike, i projektuar nga kompania in-Tenta që të vendoset në ambiente dhe terrene të ndryshme në natyrë.


Hoteli është një konstruksion prej çeliku dhe druri, i cili montohet në atë mënyrë që të shmanget kontakti me tokën duke iu përshtatur kështu çfarëdo terreni.

hotel eco8

Në dizajn janë përdorur dritaret sferike transparente, që mund të hapen plotësisht për të sjellë mysafirët në kontakt të drejtpërdrejtë me natyrën.

Për nomadët modernë, këto eko-dhoma jo vetëm që janë të qëndrueshme, por çuditërisht edhe të rehatshme për t’u integruar në mënyrë të përkryer në peizazhet mahnitëse që ofron natyra.

hotel eco12

Prandaj, DROP është i përshtatshëm për të gjithë ata që ka dëshirë të zjarrtë për natyrën dhe dëshirojnë t’i kalojnë disa ditë larg zhurmës urbane.

hotel eco3

hotel eco10

hotel eco5

hotel eco6

hotel eco7

hotel eco2

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë