Loading…

Horoskopi i të shtunës

  • 09/12/2022 | 23:27

Horoskopi i të shtunës

Me rëndësi është për disa që të ruajnë qetësinë dhe humorin këtë ditë kur do iu kërkohet më shumë vëmendje nga rrethi juaj. Disa bëjnë mirë të kujdesen e të përpiqen të ruajnë qetësinë shpirtërore dhe mendimiet pozitive do iu shpërblehen.


Dashi: Daljet do ju mbajnë në humor të mirë. Vizita në shtëpinë e të afërmve mund të shkaktojë probleme financiare. Fëmijët do të kërkojnë më shumë vëmendje. Fantazitë tuaja romantike mund të realizohen. Ju mund të shikoni çdo seri ueb në telefonin tuaj celular në kohën e lirë. Ju do të dëshironi të vizitoni zona malore.

Demi: Njerëzit përreth jush do të jenë kërkues. Mos premtoni më shumë sesa mund të jepni. Mos e stresoni veten për të kënaqur të tjerët. Do të fitoni para të mira. Fëmijët do të kërkojnë më shumë vëmendje. Mos i zbuloni pikëpamjet tuaja romantike. Ju dhe bashkëshorti juaj keni nevojë për hapësirë në jetën martesore. Mund të ketë biseda për martesën tuaj në shtëpi.

Binjakët: Përdoreni vetëbesimin tuaj të lartë. Do të mbeteni energjikë pavarësisht ditës plot tension. Marrëveshjet e pronave do të finalizohen duke dhënë fitime përrallore. Ditë e përshtatshme për të tërhequr vëmendjen e të tjerëve pa bërë shumë. Romanca është e mundur. Kërkesat e bashkëshortit tuaj mund t’ju shkaktojnë stres. Ditë e mrekullueshme nëse planifikoni një shëtitje me miqtë.

Gaforrja: Mendimi pozitiv do të shpërblehet. Mendoni me mençuri përpara se të investoni në skema që ju tërheqin. Një person i afërt mund të jetë në një humor shumë të paparashikueshëm. Dashuria do të jetë në ajër. Do të pëlqeni ta kaloni kohën vetëm për paqe mendore. Do të kaloni një kohë romantike me bashkëshortin. Pjata të shijshme mund të përgatiten në shtëpi.

Luani: Prania e Hënës tek Binjakët do t’ju vërë në një situatë të vështirë. Do të keni një përballje me familjen për një çështje të vogël. Jini të qetë dhe meditoni për të kontrolluar zemërimin tuaj. Puna juaj e palodhur do të shpërblehet. Dita juaj do të jetë e mbushur me bekime dhe fat të mirë. Mund të shkoni në një piknik me të dashurin tuaj. Do të kuptoni se martesa ishte ngjarja më e rëndësishme në jetën tuaj. Ju do të jeni me fat për të jetuar një jetë të lumtur bashkëshortore.

Virgjëresha: Do të arrini të forconi aftësinë tuaj mendore. Do të fitoni aftësi dhe njohuri të reja për të rritur shpirtin tuaj dhe për të rrënjosur besimin te vetja. Ju do të përmirësoni gjendjen tuaj ekonomike. Mbështetja nga familja do t’ju ndihmojë të mbani larg stresin. Dashuria është në ajër, thjesht do ta ndjeni. Do të keni një bisedë të shëndetshme me të dashurin tuaj në telefon pas një kohe të gjatë.

Peshorja: Do të bëni përpjekje për të përmbushur dëshirat tuaja. Qëndrimi juaj i gjallë dhe i gëzuar do të ndihmojë të hyni në territore të panjohura. Meditimi është praktika më e mirë që ju të qëndroni të qetë. Investimi në çdo sektor do të sjellë fitime në të ardhmen. Nëse jeni në një lidhje, mund të lidhni kurorë. Bashkëshorti juaj do të bëjë diçka përrallore për ju.

Akrepi: Pasi të flisni me të afërmin tuaj, idetë tuaja do të jenë të qarta. Do të arrini ti zgjidhni të gjitha problemet tuaja. Në vendin e punës do të vlerësoheni për veprat tuaja të mira. Kujdesuni për shëndetin tuaj. Ju mund të bëni investime, por vazhdoni duke ndjekur këshillat e duhura nga ekspertët. Asnjëherë mos dyshoni në besnikërinë e bashkëshortit tuaj. Do të vini në kontakt me një udhëheqës shpirtëror, i cili do t’ju tregojë rrugën. Do të ndiheni të bekuar pasi të mësoni realitetin e jetës.

Shigjetari: Duhet të përpiqeni të kontrolloni emocionet tuaja, veçanërisht zemërimin për paqe të qëndrueshme mendore. Nuk duhet t’i shpenzoni paratë tuaja për artikuj luksi për të shmangur mjerimin financiar në të ardhmen. Ka të ngjarë të merrni pjesë në disa funksione sociale dhe të vini në kontakt me disa njerëz me ndikim. Një nga të afërmit tuaj të largët mund t’ju vizitojë pa ndonjë njoftim paraprak. Do të kaloni një moment të paharrueshëm me bashkëshortin. Fëmijët tuaj mund t’ju bëjnë krenarë me arritjet e tyre.

Bricjapi: Duhet të përdorni vullnetin tuaj për të bërë më mirë në profesionin tuaj. Ka të ngjarë t’ju kthehen disa borxhe të vjetra që ua kishit dhënë më parë disa miqve. Do të keni shumë kohë të lirë për të kaluar me familjen tuaj. Ka gjasa që të merrni disa dhurata nga një person i panjohur. Ka shumë gjasa që të hyni në një debat me një të panjohur gjatë vizitës në një park në mbrëmje. Bashkëshorti do t’i kuptojë ndjenjat tuaja dhe ai/ajo mund t’ju vijë përpara për t’ju ndihmuar në kohën e nevojës.

Ujori: Sjellja juaj e nxituar mund të shkaktojë probleme për anëtarët e familjes dhe miqtë tuaj. Ka të ngjarë të merrni përfitime financiare nga vëllai ose motra. Miqtë do t’ju ofrojnë këshilla të mira për jetën tuaj personale. Duhet të konsultoheni me prindërit, pleqtë dhe ekspertët përpara se të nisni ndonjë sipërmarrje të re biznesi. Një nga të afërmit tuaj mund t’ju bëjë një surprizë, por kjo do t’ju prishë planin. Udhëtarët duhet të kujdesen për bagazhet e tyre për të shmangur vjedhjen.

Peshqit: Gjendja juaj shëndetësore do të jetë e mirë. Ka të ngjarë të merrni vlerësim nga disa qarqe për punën dhe vendosmërinë tuaj të palodhur. Mund të merrni përfitime monetare nga vëllezërit dhe motrat. Njohuritë tuaja dhe humori i mirë do t’u bëjnë përshtypje shumë njerëzve përreth jush. Ju nuk duhet të silleni në mënyrë të vrazhdë me anëtarët e familjes dhe miqtë tuaj për të pasur një jetë të qetë. Ka të ngjarë të vizitoni një park gjatë kohës së lirë në mbrëmje. Do të kaloni një moment të lumtur me bashkëshortin.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë