Loading…

Hong Kongu ende në trazira: Protestat eskaluan deri në këtë masë

  • 23/09/2019 | 09:13

Hong Kongu ende në trazira: Protestat eskaluan deri në këtë masë

Protestat në Hong Kong kanë eskaluar në dhunë edhe një herë , me demonstruesit që nisën duke djegur një flamur kinez, duke vandalizuar një stacion treni dhe duke vendosur një zjarr nëpër një rrugë, transmeton Gazeta Metro.


Ndërsa vazhdoi fundjava e 16-të radhazi e trazirave, protestuesit u panë se po bënin një radhë për të djegur një flamur kinez më pas e futnin në një kosh dhe në fund në një lumë aty pranë.

Në stacionin hekurudhor Sha Tin, kamerat e mbikqyrjes dhe sensorët e biletave u shkatërruan, u rrëzuan portat dhe u pikturuan me llak.Shumë prej protestuesve përdorën ombrella për të mbajtur të fshehtë identitetin e tyre.

Një njeri i dyshuar se mbronte një qëndrim pro Pekinit, i cili filloi të sulmonte protestuesit, u rrah.Policia përdorte gazin lotsjellës ndërsa përpiqeshin të kontrollonin protestuesit dhe të shpërndajnë turmat./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë