Loading…

Homazhe për Deharin në Deçan e Gjilan

  • 07/11/2016 | 14:33

Homazhe për Deharin në Deçan e Gjilan

Lëvizja Vetëvendosje ka bërë të ditura aktivitetet e nesërme në kujtim të aktivistit të tyre Astrit Dehari.

Përveç organizimeve në kryeqytet ata u përkujdesën që Dehari të përkujtohet edhe në qytete të tjera të Kosovës, shkruan gazetametro.net

Kështu, sot nga ora 17:00 në qendër të qytetit të Deçanit do mbahen homazhe në nderim të aktivistit Dehari, ka bërë të ditur Lëvizja Vetëvendosje – qendra në Deçan.

Edhe Gjilani do mbajë homazhe sot në të njejtën orë, ka bërë me dije aktivisti i lëvizjes Vetëvendosje Adonis Tahiri.

Aktivisti i Vetëvendosjes, Astrit Dehari vdiq këtë të shtunë përderisa po qëndronte në burgun e Prizrenit dhe varrimi i tij do të bëhet nesër prej orës 14:00./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë