Loading…

Lirohet nga burgu Hilmi Kelmendi

  • 03/11/2016 | 13:20

Lirohet nga burgu Hilmi Kelmendi

Hilmi Kelmendi është liruar nga paraburgimi. Këtë e ka konfirmuar për Telegrafin, zëdhënësi i MPJ-së, Bashmir Xhemaj.

Ai ka thënë se Kelmendi është liruar sot nga qendra e mbajtjes dhe se tani është duke i kryer procedurat paraprake.

Xhemaj ka shtuar se Hilmi Kelmendi në orët e mbrëmjes pritet të arrijë në Kosovë.

Kelmendi është arrestuar të premten e kaluar në Beograd nga autoritetet serbe.

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë