Loading…

Hidhet shorti për kualifikimet e Euro 2024, Kosova U19 mëson kundërshtarët në Elite Raund

  • 07/12/2023 | 13:01

Hidhet shorti për kualifikimet e Euro 2024, Kosova U19 mëson kundërshtarët në Elite Raund

Sot (e enjte) në selinë e UEFA-s në Nyon të Zvicrës është tërhequr shorti për kualifikimet e Kampionatit Evropian 2023/2024 për kombëtaret U19.


Ekipi i Kosovës U19 ka mësuar tashmë kundërshtarët në fazën e Elite Raund, ku në këto kualifikime janë gjithsej 7 grupe me nga 4 skuadra.

Dardanët e rinj janë shortuar në grupin e parë së bashku me kombëtaren e Spanjës, Austrinë dhe Slloveninë.

Turneu kualifikues i këtij grupi do të mbahet në Slloveni, derisa datat kur do të zhvillohen ndeshjet janë 20/23/26 mars 2024.

Kualifikimin për në Evropian e sigurojnë skuadrat lidere të grupeve përkatëse.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë