Loading…

Hetimet në rastin Dehari ende janë duke vazhduar

  • 20/02/2017 | 21:46

Hetimet në rastin Dehari ende janë duke vazhduar

Hetimet në rastin Dehari ende nuk janë përmbyllur. Pritet që veprimet e tjera hetimore tu japin përfundim Prokuroria Themelore në Prizren, për vdekjen e aktivistit Astrit Dehari në burgun e Prizrenit.  


Metush Biraj, i cili është edhe prokurori në rastin Dehari, thotë se hetimet janë duke u shkuar drejt përfundimit, dhe së është në pritje edhe të disa informacioneve të tjera nga institucionet tjera të sigurisë në mënyrë që rasti të përmbyllet në tërësi.

Veprime të tjera pritet të ndërmarrë Prokuroria Themelore në Prizren para se të vendosë për mbylljen e hetimeve në rastin e kësaj vdekje.

Megjithatë, Biraj, nuk ka dhënë më shumë detaje se për çfarë informacione dhe veprime bëhet fjalë.

Tomë Gashi, i cili është edhe avokat i familjes Dehari, ka thënë se nuk i posedon të gjitha provat e prokurorisë, të cilat duhet tu dorëzohen institucionit që familja Dehari do ta zgjedhë për të kryer një hetim të pavarur. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë