Loading…

Helikopter dhe tanke, këto janë Forcat e Armatosura të Republikës së Shqipërisë

  • 29/11/2018 | 17:02

Helikopter dhe tanke, këto janë Forcat e Armatosura të Republikës së Shqipërisë

Në 74-vjetorin e çlirimit të Republikës së Shqipërisë nga pushtimi nazifashist, pedonalja e Tiranës, është shndërruar në një ekspozitë të mjeteve, armatimeve dhe pajisjeve të Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë.

Pajisjet luftarake të ekspozuar janë një krenari për të gjithë shqiptarët kudo që jetojnë.

Mitraloz të lehtë, automatikë M4 dhe snajperë ishin kaq të prekshëm sot nga njerëzit, veçanërisht nga djemtë, në Ditën e Çlirimit të vendit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë