Loading…

Haziri thotë se Demarkacioni nuk shkon në Kuvend këtë muaj (Video)

  • 21/03/2017 | 21:27

Haziri thotë se Demarkacioni nuk shkon në Kuvend këtë muaj (Video)

Marrëveshja e demarkacionit me Malin e Zi nuk do të shkojë në Kuvend as në muajin mars. Nënkryetari i LDK’së Lutfi Haziri përmend si arsye për këtë mungesën e ambientit politik.


“Presim që në fund të prillit të kemi qartësi në krejt këtë proces. Nuk besoj sepse nuk ka ambient për me shku në Kuvend dhe deri në pjesën e tretë të muajit prill nuk besoj që do të ketë iniciativë parlamentare për votim”, ka thënë ai në Rubikon të KTV’së .

Haziri theksoi se tash e një vit populli i Kosovës po vetëdënohet karshi liberalizimit të vizave.

“Nëse e kemi akuzuar BE’në që 10 vjet që nuk e kemi liberalizimin, atëherë që 1 vit jemi duke e vetëdënuar qytetarin e Kosovës”, ka thënë Haziri.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë