Loading…

Haziri kritikon ashpër Kurtin: Kriza në veri është e shtata e prodhuar në mandatin tënd

  • 04/06/2023 | 17:32

Haziri kritikon ashpër Kurtin: Kriza në veri është e shtata e prodhuar në mandatin tënd

Lutfi Haziri, nënkryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka reaguar rreth tensioneve në veri të vendit, duke thënë kritikuar kryeministrin Albin Kurti, për të cilin ka thënë se, kriza e veriut është e shtata e prodhuar në mandatin e Kurtit, shkruan Gazeta Metro.


Ai ka thënë edhe se, moskoordinimi me partnerët ndërkombëtarë ka sjellë këtë tensionim të situatës.

Pos kësaj, nënkryetari i LDK’së ka thënë se Kurti po vazhdon me veprime të befasishme, të cilat edhe bënë që të ketë reagime të ashpra nga ndërkombëtarët.

“Kjo krizë në Veriun e Kosovës është e shtata e prodhuar në mandatin e z.Kurti. Kriza e fundit e cila eskaloi me protesta e dhunë, që burim e ka Beogradin, shkaktoi reagim të ashpër të partnerëve ndërkombëtarë ndaj Qeverisë, sepse z.Kurti po vazhdon me veprime të befasishme. Moskoordinimi me partnerët ndërkombëtarë dhe tejkalimi i axhendës së dakorduar me partnerët tanë në kuadër të dialogut, ka sjellur këtë tensionim të situatës”, ka thënë Haziri. /gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë