Loading…

Haziri kërkon zbardhjen e vrasjes së gazetarit Bardhyl Ajeti

  • 03/06/2017 | 17:16

Haziri kërkon zbardhjen e vrasjes së gazetarit Bardhyl Ajeti

Kryetari i degës së LDK-së në Gjilan, Lutfi Haziri, në 12-vjetorin e vrasjes së gazetarit Bardhyl Ajeti, ka kërkuar zbardhjen e rastit dhe autorët ta marrin dënimin e merituar.


“Sot e asaj dite, vrasja e tij mbetet enigmë. Kërkoj nga organet e shtetit që ta zbardhin sa më parë këtë dhe vrasjet tjera dhe autorët ta marrin dënimin meritor. Veç në këtë mënyrë eshtrat e Bardhylit dhe të tjerëve të pushojnë të qetë. Bardhylin do ta kujtojmë përgjithmonë për guximin dhe kontributin e tij të madh në gazetari e publicistikë”, ka thënë Haziri.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë